İSTİKLAL KISA FİLM YARIŞMASI


Kısa Film Yarışması

Sebilürreşad tarafından birincisi düzenlenen “İstiklal, Özgürlük ve Bağımsızlık” temalı kısa film yarışmamızda toplumsal farkındalığı artırmak, ayrıca sinema sektörüne başlangıç yapmak isteyen yönetmenlerimizi desteklemek, İstiklal marşımızın ruhuna uygun gerek toplumsal gerekse bireysel bağımsızlık, özgürlük ve hürriyetin önemini sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak anlatmayı ve bu konuda bir bilinç oluşturmayı amaçlanmaktadır.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğümüzün katkıları ve işbirliğiyle düzenlediğimiz Yarışmamızın bu yıl ki tema’sı İstiklal marşının ana temasını oluşturan “İstiklal, Özgürlük ve Bağımsızlık” olacaktır.

İstiklal Marşının kabulünün 100. Yılı anısına Dünyanın dört bir yanından katılımcılar kendi bağımsızlık özgürlük ve istiklal mücadelesini de anlatabileceği kısa filmler ile yarışmamıza katılabileceklerdir. Uluslararası kısa film yarışmamızda toplumsal farkındalığı artırmak, ayrıca sinema sektörüne başlangıç yapmak isteyen yönetmenlerimizi desteklemek, İstiklal marşımızın ruhuna uygun gerek toplumsal gerekse bireysel bağımsızlık, özgürlük ve hürriyetin önemini sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak anlatmayı ve bu konuda bir bilinç oluşturmayı amaçlanmaktayız. Bu yılki yarışmamız kurmaca dalında olacaktır. Uluslararası İstiklal Kısa Film Yarışması’na katılan eserler arasından, Jüri tarafından belirlenen toplamda üç esere birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri ile sebilürreşad yönetiminin ve jürinin belirleyeceği alanlarda özel mansiyon ödülleri verilebilecektir.

Uluslararası İstiklal Kısa Film yarışmasına başvurular www.İstiklalkisafilm.com sitesinden başvuru şartnamenin ve formun indirilerek doldurulup imzalanıp taratılıp yarisma@istiklalkisafilm.com adresine gönderilecektir. Yarışma Jürisinin daha sonra açıklanacağı yarışmamıza başvurmak isteyen katılımcılar 17 Şubat 2021 tarihine kadar site üzerinden yarışma ile ilgili duyuruları takip edebilirler.

© 2020 Sebilürreşad - İstiklal Kısa Film Yarışması

© 2020 Sebilürreşad - İstiklal Kısa Film Yarışması